0212 530 23 23

  • Tesaş Elektrik
  • Tesaş Elektrik
  • Tesaş Elektrik
  • Tesaş Elektrik
  • Tesaş Elektrik
1 2 3 4 5
Anasayfa Kurumsal Elektrik Satışı Tarife S.S.S. İletişim
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

design by İpekten Tasarım

A. KURUMSAL

1.Biz kimiz.

PURSAN A.Ş. yatırım yaptığı her alanda kaliteli hizmet vermeyi amaç edinmiş, 55 yıllık tecrübesi, dinamik ve deneyimli kadrosu,  sağlam finansman kaynakları ile, 21. yüzyılın küreselleşen ekonomisinde yüksek kalitedeki hizmetleri ve yarattığı sinerji ile kimya ve tekstil sektörü’nün önde gelen temsilcilerindendir. PURSAN,  Enerji alanında yapacağı yatırımlarla da sektörde ulusal ve uluslararası düzeyde adından söz ettirmeyi amaçlamaktadır.

TESAŞ Enerji A.Ş. ise PURSAN A.Ş. bünyesinde üretimden son kullanıcıya kadar yüksek kalitede hizmet verme anlayışı ile kurulmuş, enerji projeleri, üretimi ve elektrik enerjisinin toptan satışını gerçekleştirmektedir. 

TESAŞ Elektrik Toptan Satış A.Ş.;   4628 numaralı Elektrik Piyasası Kanunu Çerçevesinde kurulmuş ve EPDK tarafından tahsis edilen ETS/3474-2/2110 Lisans numarası ile faaliyet gösteren ve Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezine kayıtlı bir Toptan Satış şirketidir. (LİSANS.JPG)

TESAŞ Elektrik Toptan Satış A.Ş.;   Yurt içinde ve yurt dışında elektrik enerjisi üretimi ve ticareti alanında  faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur. Bu kapsamda elektrik üretimi, elektrik enerjisi alımı,  satımı, ithalatı -ihracatı ve son kullanıcılara ucuz enerji tedariki faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. TESAŞ Elektrik; elektrik piyasası çerçevesinde elektrik enerjisi, kapasite ticareti yapmakta ve toptan satışın yanı sıra tedarik ettiği elektriği doğrudan serbest tüketicilere de satabilmektedir.

TESAŞ Elektrik,  santralleri devreye girmeden, tüketim portföyünü maksimum seviyede genişletmeyi ve gerekli elektrik tedariğini tamamen kendi üretim kaynakları tarafından karşılanmasını hedeflemektedir.

TESAŞ Elektrik, müşteri odaklı bir satış ve pazarlama faaliyeti gerçekleştirmekte, müşterilerinin tercih ettiği bir tedarikçi olmak adına bir taraftan müşterilerinin beklentilerini mümkün olan en üst düzeyde karşılayacak kalitede hizmet sunarken diğer taraftan da müşterileri ile paylaşıma dayalı yaklaşımlar oluşturarak sistem ve süreçlerini bu doğrultuda geliştirmektedir.

2. Misyonumuz & Vizyonumuz

MİSYONUMUZ

Uluslararası kalite standartlarından taviz vermeden Müşteri odaklı çözümlerimiz ile hizmet verdiğimiz kurumların gücüne güç katmak, Müşterilerimizin, çalışanlarımızın maksimum düzeyde memnuniyetini sağlamak; rekabet gücümüzü ve karlılığımızı sürekli arttırmak, topluma ve çevreye kattığımız değeri de sürekli geliştirmektir.

VİZYONUMUZ:

"TESAŞ ELEKTRİK olarak, Türkiye'nin önde gelen enerji sektör liderleri arasında yer almak."

 

3. DİĞER ENERJİ FAALİYETLERİ

PURSAN  tarafından planlanan enerji üretim yatırımları rüzgar, hidro, güneş, termik ve jeotermal enerji türlerini içermektedir.

Hidroelektrik: Mevcut Hidroelektrik yatırıma ilave olarak 2015 yılında 40 MW ve 2017 yılında 30 MW olmak üzere toplam 70 MWe üretime geçilecek şekilde yatırımlarımız devam etmektedir. Portföyümüze kazandırma amaçlı olarak bir çok projenin teknik ve ekonomik değerlendirme çalışması devam etmektedir.

Rüzgar: 2017 yılı sonuna kadar toplamı 110 MWe olacak yeni RES yatırımları yapmak üzere, lisans sahipleri ile ortak yatırım yapma anlayışı temelinde, birden fazla lisans sahibi ile görüşmeler devam etmekte, teknik ve ekonomik değerlendirme çalışmaları yapılmaktadır.

Güneş:  Konya, Muğla, Burdur, Antalya illerinde 2016 yılı sonuna kadar toplam 60 MW büyüklüğünde güneş enerjisi santral projelerinin lisanslama çalışmaları için ölçüm istasyonları bulunmaktadır. Söz konusu santrallerin 2016 yılı içerisinde işletmeye geçmesi planlanmaktadır.

 

 

Copyright 2011 Tesas.org - Her Hakkı Saklıdır.